Rishikimi i ADP-së për draftin e përgatitjes së futbollit fantastik 2022: Vlerat më të mira sipas rrymës, rritjes, rënies, objektivave, më shumë

Rishikimi i ADP-së për draftin e përgatitjes së futbollit fantastik 2022: Vlerat më të mira sipas rrymës, rritjes, rënies, objektivave, më shumë

Gjatë dy ditëve të fundit, gjatë fundjavës së fundit të gushtit, u mbajtën një sasi e konsiderueshme draftesh Fantasy, e cila përkoi gjithashtu me fundin e lojërave parasezonale. Është një kohë e shkëlqyeshme për të studiuar të dhënat e pozicionit mesatar të draftit që shkojnë në pjesën e fundit të sezonit draft.

Ndërsa ne kemi ende disa gjëra për të monitoruar këtë javë kur bëhet fjalë për shëndetin, lëvizjet e listës së NFL dhe grafikët e thellësisë, shumica e menaxherëve të Fantasy e dinë se çfarë të presin për sezonin e ardhshëm. Dhe kjo është reflektuar në draftet e fundit.

Unë do t’ju jap vlerat e mia të preferuara dhe më pak të preferuara në çdo pozicion bazuar në CBS Sports activities ADP (fut lidhjen këtu), dhe shpresojmë se do të ndihmojë në gjetjen e disa lojtarëve për të synuar — dhe të tjerë për t’u shmangur — për ata prej jush që ende janë duke hartuar para fillimit të sezonit të rregullt më 8 shtator.

Qendërmbrojtësit

Vlerat e mira

Russell Wilson: ADP 71.2, QB11
Dak Prescott: ADP 72.9, QB12
Derek Carr: ADP 92.9, QB13
Trey Lance: ADP 98.1, QB14
Kirk Cousins: ADP 98.2, QB15

Renditja ime për këta qendërmbrojtës është Wilson (QB8), Lance (QB9), Prescott (QB10), Cousins ​​(QB13) dhe Carr (QB14), dhe do të doja të kisha ndonjë prej tyre si opsionin tim fillestar të Fantasy këtë vit. Unë do t’i hartoja të gjithë këta djem përpara Aaron Rodgers, i cili është QB9 bazuar në ADP-në e tij. … Wilson është më i sigurti i grupit dhe ka një avantazh të jashtëzakonshëm si titullar në Denver, dhe Lance mund të jetë një fitues i ligës si qendërmbrojtës i prime pesëshes për 49-të. Lance gjithashtu mund të bjerë duke pasur parasysh papërvojën e tij, dhe ai është i vetmi qendërmbrojtës që kam renditur në prime 10 që duhet të hartohet me një opsion rezervë. … Më pëlqen të lidh Lance me Cousins ​​ose Carr, dhe të dy janë dy nga gjumi i mi të preferuar këtë sezon duke pasur parasysh vlerën dhe avantazhin e tyre. Cousins ​​përfiton me trajnerin e ri Kevin O’Connell dhe Carr duhet të ketë një sezon karrierë me Davante Adams tani në Las Vegas. … Prisja që vlera e Preskotit të binte me dëmtimin në goditjen e majtë të Tyron Smith (kërcis), por prapë më pëlqen Prescott si qendërmbrojtësi nr. 1 i Fantasy këtë vit. Nëse ai vazhdon të rrëshqasë, ju duhet të përfitoni prej tij.

Vlerat e këqija

Joe Burrow: ADP 58.6, QB8
Aaron Rodgers: ADP 64.6, QB9
Matthew Stafford: ADP 69.5, QB10

Ne e kemi kaluar këtë shumë herë me Burrow bazuar në ADP-në e tij të fryrë, e cila ndryshon në uebsajte të ndryshme. Ai ka qenë aq i lartë sa QB4 këtë jashtë sezonit, dhe unë nuk mund ta hartoj atë me atë çmim. ADP-ja e tij në CBS është më afër vlerës së tij, por unë nuk do ta hartoja atë përpara Wilson-it apo edhe Lance-it nëse jeni duke e ndjekur përmbys. Burrow është një qendërmbrojtës i fortë startues i Fantasy këtë vit, por mos e kërkoni atë. … E njëjta gjë vlen edhe për Rodgers, i cili humbi dy marrësit e tij më të mirë në Adams dhe Marquez Valdes-Scantling. Ndërsa ky i fundit është i zëvendësueshëm, ne do të shohim se si do të bëjë Rodgers pa Adams për një sezon të plotë. Më pëlqen ende si startues i Fantasy, por më mirë do të kënaqem me Rodgers sesa ta shënjestroj atë në Draft Day. Ai është jashtë prime 10-shit tim këtë vit. … Stafford duket i pastër nga lëndimi i bërrylit që i trembi menaxherët e Fantasy — dhe me gjasë Rams — në fillim të kampit stërvitor. Është ende diçka për t’u monitoruar dhe mund të jetë një shqetësim përsëri gjatë sezonit, kjo është arsyeja pse Stafford është më i ulët në renditjen time (QB12) krahasuar me ADP-në e tij. Ashtu si Burrow dhe Rodgers, unë do të isha i lumtur me Stafford-in si qendërmbrojtësin tim fillestar këtë sezon, por nuk jam duke e arritur atë me këtë çmim.

Mbrapa vrapimi

Vlerat e mira

D’Andre Swift: ADP 24.4, RB14
Travis Etienne: ADP 51.4, RB22
Dameon Pierce: ADP 64.2, RB26
Antonio Gibson: ADP 85.1, RB32
Chase Edmonds: ADP 92.1, RB36
Rhamondre Stevenson: ADP 97.4, RB37
Darrell Henderson: ADP 131.9, RB44
Nyheim Hines: ADP 134.7, RB47
Isiah Pacheco: ADP 138.4, RB48
Zamir White: ADP 144.9, RB50

Swift mund të ishte mbivlerësuar kur ai po hartohej si zgjedhës i raundit të parë në fillimin e kampit stërvitor, por ai duhet të zgjidhet më afër Raundit 1 sesa Raundit 3. … Etienne është një top-15 kufitar që rikthehet në PPR , dhe unë do ta hartoja atë në fillim të raundit 4. Nuk shqetësohem që ai të humbasë vlerën në PPR kur James Robinson (Akili) është 100 për qind. … Unë jam duke blerë Pierce si një kandidat për të dalë, dhe më pëlqen ai si një top-24 që kandidon në të gjitha formatet. Ai ia vlen të hartohet në raundin 6. … Në kohën e publikimit, ne nuk e dimë statusin e Brian Robinson, i cili ishte qëlloi disa herë në një tentativë për grabitje të dielën. Është e qartë se ne shpresojmë që Robinson të jetë në rregull, por çdo mungesë do të ishte një nxitje për Gibson, i cili ishte në prag të humbjes së punës së tij nga Robinson duke shkuar në javën e parë. … Edmonds duhet të jetë më i miri në Miami këtë vit dhe ia vlen hartimi që në raundin e 5-të në PPR. … Stevenson duhet të përfitojë shumë nëse Ty Montgomery (kyçin e këmbës) është jashtë për një periudhë të gjatë kohore. Nëse Stevenson luan në pasazhe, si dhe duke ndarë punën me Damien Harris në tokë, atëherë ai është një titullar kufitar në të gjitha ligat. … Henderson do të shohë një rritje në ADP nëse Cam Akers (dëmtimi i indeve të buta) mbetet jashtë në praktikë këtë javë. Henderson mund të jetë titullari i Rams në Javën 1. … Hines ka qenë një nga objektivat e mia të preferuara të draftit këtë vit, dhe më pëlqen ai si një luajtës fleksibël në PPR. Ai gjithashtu mund të jetë një biletë lotarie nëse diçka i ndodh Jonathan Taylor. … Pacheco dhe White janë dy bileta llotarie për të synuar në të gjitha ligat. Nëse Pacheco merr një shans për të filluar për Shefat ose White për Raiders, atëherë të dy do të ishin fillestarë të mundshëm në të gjitha formatet.

Vlerat e këqija

Nick Chubb: ADP 16.2, RB9
Ezekiel Elliott: ADP 35.9, RB16
Josh Jacobs: ADP 38.9, RB17
Akers kamera: ADP 48.5, RB21
Damien Harris: ADP 55.7, RB23

Unë nuk jam duke ikur nga Chubb edhe me Jacoby Brissett duke filluar 11 ndeshjet e para për Browns me Deshaun Watson (pezullim) jashtë. Por unë nuk jam duke e hartuar Chubb-in si top-10 që do të rikthehet në raundin e dytë, veçanërisht në PPR. … Elliott mund të jetë në telashe me Tyron Smith jashtë për Cowboys, dhe unë tashmë isha i paqartë për të hartuar Elliott në Raundin 3 në të gjitha ligat. Do të preferoja të hartoja Tony Pollard si RB31 në ADP-në e tij prej 83.1. … Jacobs pritet të ndajë kontakte me Zamir White dhe Ameer Abdullah, dhe është e vështirë t’i besosh Jacobs si një opsion i domosdoshëm në PPR. Unë definitivisht nuk do ta hartoj atë në raundin e 4 me këtë çmim. … Akers është lënduar dhe me sa duket është drejtuar për një komitet me Henderson dhe potencialisht fillestarin Kyren Williams. Nuk ia vlen të hartosh Akers në raundin 4 me statusin e tij të pasigurt për javën 1. … Harris mund të përfitojë me Montgomery jashtë, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta hartoni atë si titullar në të gjitha ligat. Më mirë do të kisha Stevenson në vend të Harris në PPR, dhe nuk jam duke hartuar Harris në raundin e 5-të.

Marrës të gjerë

Vlerat e mira

Michael Pittman: ADP 42.2, WR15
DJ Moore: ADP 48.4, WR16
Courtland Sutton: ADP 54.1, WR17
Michael Thomas: ADP 68.6, WR25
Brandin Cooks: ADP 70.1, WR27
Rashod Bateman: ADP 87.6, WR31
Darnell Mooney: ADP 90.8, WR32
Christian Kirk: ADP 106.5, WR39
Nico Collins: ADP 158.1, WR63
Joshua Palmer: Nuk ka të dhëna ADP

Pittman dhe Moore janë dy nga kandidatët e mi të preferuar këtë vit, dhe unë do t’i hartoja të dy në Raundin 2. Kjo është një vlerë e mahnitshme për t’i marrë të dy në Raundin 4 nëse kjo mbetet ADP e tyre në shumicën e ligave. … Sutton është një tjetër kandidat që ia vlen të hartohet në Raundin 3 në PPR. Më pëlqen edhe Jerry Jeudy (ADP 72.4, WR28), por Sutton ka më shumë avantazhe si marrësi nr. 1 i mundshëm për Russell Wilson. … Thomas (kërthiza) do të shpresojmë të jetë i shëndetshëm për javën e parë, por ai është një vjedhës me këtë çmim. Ai pati një kamp të mrekullueshëm stërvitor nga të gjitha llogaritë në rikthimin e tij nga problemet e kyçit të këmbës dy sezonet e fundit, dhe ai mund të kthehet si një pranues i top-15 Fantasy përsëri këtë vit. … Cooks është gjithmonë i nënvlerësuar, por mendova se do të ndryshonte këtë sezon duke pasur parasysh mënyrën se si ai luajti për Teksasit vitin e kaluar. Me sa duket jo, ndaj blijeni gjithë ditën me këtë çmim, që është një vjedhje. … Bateman, Mooney dhe Kirk duhet të jenë marrësit nr. 1 për ekipet përkatëse. Bateman duhet të ndajë objektivat me Mark Andrews, por Lamar Jackson duhet ende të mbështetet te Bateman mjaftueshëm (figuroni rreth 120 objektiva) deri ku ai mund të jetë një titullar kufitar në të gjitha ligat. Mooney duhet të jetë prime 10 në objektivat këtë sezon midis të gjithë marrësve dhe Kirk duhet të jetë marrësi kryesor për Jaguarët. Unë do ta hartoja Kirk-un që në raundin e 7-të në të gjitha formatet. … Collins e ka bërë mirë këtë parasezon dhe duhet të jetë numri 2 në objektivat e Teksanëve pas Prepare dinner. Ai është një nga të fjeturit e mi të preferuar. … Palmer duhet të hartohet me një zgjedhje në raundin e vonë në të gjitha ligat. Unë e dua atë dhe KJ Osborn (ADP 147.8, WR55) si marrës të biletave të lotarisë, të cilët do të përfitonin në një mënyrë të madhe nëse dikush lëndohej para tyre në tabelën e thellësisë.

Vlerat e këqija

Deebo Samuel: ADP 20.8, WR6
Mike Evans: ADP 28.6, WR8
Jaylen Waddle: ADP 58.8, WR19
DK Metcalf: ADP 62.14, WR21
Adam Thielen: ADP 68.1, WR24

Samuel është një opsion cilësor Fantasy dhe ia vlen të hartohet në fund të raundit 2 ose në fillim të raundit 3, por nuk e dua atë si marrësin nr. 6 jashtë tabelës, veçanërisht në PPR. … Evans mund të luftojë për objektivat në Tampa Bay kur të gjithë janë të shëndetshëm tani që Russell Gage dhe Julio Jones janë bashkuar me Buccaneers, së bashku me Chris Godwin (ACL) që janë në rrugën e duhur për javën 1. Nuk e kam downside të hartoj Evans në fillim Raundi 3 në PPR, por nuk jam i sigurt se ai duhet të konsiderohet si një marrës i top-10 Fantasy. Godwin (ADP 60.8, WR20) është vlera më e mirë deri tani. … Waddle po përballet me një dëmtim të pazbuluar në këmbë pas përfundimit të aksionit parasezonal, dhe shpresoj se ai është gati për javën e parë. Nuk e kam downside ta hartoj atë në raundin e 5-të në të gjitha ligat, por nuk e konsideroj atë një top- 20 Marrësi fantazi tani që Tyreek Hill është në Miami. … Metcalf do të duhet të luftojë me Geno Smith si qendërmbrojtës startues për Seattle, të paktën në fillim të sezonit. Kjo ul vlerën e Metcalf-it dhe nuk dua ta hartoj atë si titullar në PPR. Unë jam gjithashtu i shqetësuar për Tyler Lockett (ADP 118.16, WR44), por ai po hartohet shumë më vonë. … Më pëlqen Thielen si marrësi nr. 3, por ai po hartohet si titullar këtu, gjë që ndihet e rrezikshme duke pasur parasysh historinë e tij të lëndimeve dhe rritjen e roleve të pritura për Osborn dhe Irv Smith. Hiri shpëtues për Thielen, veçanërisht në ligat jo-PPR, është se ai mund të shënojë tetë më shumë goditje nëse qëndron i shëndetshëm.

Fundet e ngushta

Vlerat e mira

Dallas Goedert: ADP 73.1, TE7
Cole Kmet: ADP 123.7, TE13
David Njoku: ADP 147.3, TE18

Nuk jam i sigurt nëse Goedert duhet të hartohet më lart se TE7, por ai mund të jetë vlera më e mirë në pozicionin midis opsioneve të nivelit të lartë. Ai është nisur për një fushatë të re këtë vit. … Kmet është një tjetër vlerë e mahnitshme duke pasur parasysh avantazhin e tij, dhe ai është një tjetër nga lojtarët e mi të preferuar të përzgjedhjes këtë sezon. Ai duhet të thithë objektivat nga Justin Fields në sulmin e Çikagos si opsioni nr. 2 në ndeshjen pasuese pas Mooney. … Njoku duhet të përfitojë me Brissett në qendër me shumë pasime në zonë të shkurtër. Dhe ai do të jetë numri 2 në objektivat për Browns pas Amari Cooper, gjë që na pëlqen për një fund të ngushtë.

Vlerat e këqija

George Kittle: ADP 48.6, TE4
Dawson Knox: ADP 97.5, TE10
Mike Gesicki: ADP 105.7, TE11

Nuk jam në panik për Kittle si disa nga kolegët e mi, por gjithashtu nuk po e hartoj atë në raundin e 4-të ose si fundin e ngushtë nr. 4. Është shumë shpejt. … Knox ka potencialin për të udhëhequr të gjitha pikat e ngushta në goditje, por unë nuk po e hartoj atë me këtë çmim, veçanërisht në PPR. Ka shumë gojë për të ushqyer në Buffalo. … Gesicki ka nevojë për një tregti nga Miami për t’u afruar me këtë ADP. Ai nuk duket të jetë një faktor kryesor në sulmin e Dolphins në fillim të sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.